İnsanlar Neden Taşınır?

Evlerimiz bizler için huzuru bulduğumuz, rahatladığımız, dış dünyanın tehlikelerine karşı kendimizi korunaklı bulduğumuz en önemli mekanlardır. Hani derler ya evim evim güzel evim diye, aynen de öyle. Evlerimize bazen öyle alışırız ki bizim birer parçamız olur, kolay kolay ayrılmak istemeyiz. İçinde nice hatıraların olduğu ve yıllardır içinde kalınan evleri kim kolaylıkla bırakabilir ki. Evimizde sinirleniriz, evimizde mutlu oluruz, sırlarımızı saklarız. Gün gelir evin duvarları ile konuşuruz. İçinde volta atar kara kara düşünürüz. Hele de evimizin manzarası çok güzelse ve sessiz huzurlu bir yerde ise, işten hemen çıkıp evin huzuruna kavuşmak isteriz.
Yeni bir yere taşınmak beraberinde yeni bir çok şeyi de getirir. Yeni ümit ve yeni dilekler, yeni komşular, yeni  çevre yeni okul…vs  Adeta hayata yeni bir sayfa açıp, yeniden başlamaktır.  Hatta bazen şunu düşünür insan. Evimizi değişince ve taşıyınca eski hatalar kaybolacak ve silinecek diye düşünür. Kısmen de öyle olur. Savaşma gücünü yitirmişken de taşınır insan. Bazen ya kendi uyum sağlayamaz ortamına ya da ortamı ona uymaz.

Pierre Lemaitre diye bir yazar var ve Alex adında roman türü bir kitabında diyor ki “Hayata yeniden başlayabilmek için eski evinden taşınan insanlar”  Evet hayata yeni bir başlangıç için bazen evinizi taşımak belkide uzak diyarlara göç etmek gerekebilir. Bu bazen iş hayatının bir sonucu olarak gereklidir. Bazen bir heyecan uğruna bazende eş dost akraba ve memleket özlemi sonucu. Ama sonuçta bir gerçek vardır ki insanlar güçlü sebeplerden dolayı taşınırlar.

İşte bu taşına sırasında nakliyat firması ihtiyacınızı amasya evden eve nakliyat olarak biz dolduruyoruz. Eşyalarınızı güvenli ve sigortalı şekilde alıyor ve yeni adresine titizlikle taşıyoruz. Kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına da yapmamak için işimize ayrı bir önem veriyoruz.